Want it? Work for it

Want it? Work for it

środa, 15 stycznia 2014

P90X - intensywny program treningowy

Zafascynowana efektami jakie uzyskała Ewelina i pozostałe osoby, którym udało się pomyślnie ukończyć program P90X, postanowiłam poszukać więcej informacji na ten temat.Udało mi się ustalić, że program możemy zamówić na amazonie. Ja jednak poszukałam troszkę "głębiej" i udało mi się całość pobrać z sieci. Najbliższe kilka dni poświęcę na ułożenie planu treningowego tak, aby pogodzić nadgodziny spędzane w pracy z treningami.


P90X to rewolucyjny system treningowy z USA, który składa się z 12 zestawów ćwiczeń (każdy na inny dzień tygodnia). Taka kompozycja wywołuje rewelacyjne efekty w ciągu zaledwie 90 dni.
 • 01 CHEST & BACK - treningi klatki piersiowej, barków i prawidłowej postawy
 • 02 PLYOMETRICS - bardzo intensywne cardio. Plyometrics, znany również jako szkolenia skoku, okazał się znacznie poprawić wyniki sportowe
 • 03 SHOULDERS & ARMS - ćwiczenia ukierunkowane na plecy i na ramiona
 • 04 Yoga X - joga jest istotną częścią każdego schematu fitness i jest absolutną koniecznością dla ekstremalnych sportów, takich jak program P90X. Joga łączy w sobie istotne elementy: siłę, równowagę, koordynację, elastyczość mięśni oraz prawidłowy oddech w celu lepszego spokoju ducha
 • 05 LEGS & BACK - głównym celem tego ćwiczenia jest wzmocnienie i rozwijanie mięśni nóg (wypady). Ćwiczenia na górne partie ciała tworzą swoisty odpoczynek od ćwiczeń na nogi.
 • 06 KENPO X - został stworzony, aby umożliwić użytkownikom programu P90X wysoką intensywność treningu, wzmocnienie układu krążenia. Jest tu mnóstwo kombinacji uderzeń i kopnięć w celu poprawy równowagi, wytrzymałości, elastyczności i koordynacji. W trakcie tego treningu mamy możliwość nauczenia się jednego z najbardziej skutecznych sposobów obrony a organizm w tym czasie spala mnóstwo kalorii.
 • 07 X STRETCH - pomaga uzyskać wyższy poziom sprawności fizycznej przez dłuższy okres czasu. Stretch jest integralną częścią programu. Pomoże zapobiec urazom i uelastycznić mięśnie w celu zapewnienia organizmowi pełnego przygotowania do realizacji wszystkich wyzwań z programu P90X.
 • 08 CORE SYNERGISTICS - każde ćwiczenie w tym treningu angażuje duże grupy mięśni do budowania i wspierania odcinka lędźwiowego kręgosłupa i mięśni tułowia.W tym samym czasie oddychasz głęboko i płynnie w celu maksymalizacji Twoich wyników.
 • 09 CHEST, SHOULDERS & TRICEPS - trening na klatkę piersiową, ramiona i triceps skierowany na wyrzeźbienie i wysmuklenie ramion.
 • 10 BACK & BICEPS - podciąganie ramion, wyciskanie, praca z hantlami. Trening zamykają ćwiczenia na mięśnie brzucha.
 • 11 CARDIO X - trening ten może być wykorzystywany w różny sposób w celu zapewnienia maksymalizacji wyników programu P90X, kiedy chcesz spalić dodatkowe kalorie lub w zastępstwie, jeśli organizm potrzebuje przerwy w kluczowym treningu. Z pomocą Cardio X z pewnością spalisz nadmiar tkanki tłuszczowej - szybko i skutecznie.
 • 12 AB RIPPER X - korzystnie wpływa na rozwinięcie pożądanych mięśni brzucha - tzw "6 - pack"

Program 90PX jest kompleksowy, podzielony na 3-fazy. Całość trwa 3 miesiące, czyli 90 dni.
Razem z programem dostępny jest szczegółowy opis treningu fitness, kalendarz. Możemy śledzić swoje postępy.

Naszym osobistym trenerem na te 90 dni zostaje Tony Horton. Ma nas utrzymywać w pełnym zaangażowaniu i dodawać motywacji, siły do walki! W końcu pracujemy na własne wyniki :)

Powinniśmy ćwiczyć zgodnie z poniższym planem: W celu uzyskania jak najlepszego kształtu swojego ciała, wystarczy ćwiczyć tylko godzinę dziennie! 

I na koniec - polecam obejrzenie krótkiego filmu, na którym Ewelina omawia na czym polega P90X. Przyznam szczerze, że jestem mocno zmotywowana i już nie mogę się doczekać, jak zacznę program:)

3 komentarze:

 1. Interesujące- na pewno jest to trening który pojawi się na mojej liście "do zrobienia" :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Trening ciekawy, też mam to na tapecie na później. Próbowałam zrobić insanity i poległam z kolanami, więc teraz racze się Focus T25. Jak zrobię Focusa do końca wtedy ruszę chyba na P90X również. Ciekawa jestem efektów bo wiadomo na każdego wszystko inaczej działa.

  OdpowiedzUsuń
 3. Najlepsze w P90X jest to, że łączy wiele odmian treningu w jedną całość.Na przykład sama joga pomaga schudnąć. Zresztą pisałem o tym na blogu
  odchudzanie plus Dzięki za plan treningowy bo właśnie go szukałem dla P90X.

  OdpowiedzUsuń