Want it? Work for it

Want it? Work for it

środa, 15 stycznia 2014

P90X - intensywny program treningowy

Zafascynowana efektami jakie uzyskała Ewelina i pozostałe osoby, którym udało się pomyślnie ukończyć program P90X, postanowiłam poszukać więcej informacji na ten temat.



Udało mi się ustalić, że program możemy zamówić na amazonie. Ja jednak poszukałam troszkę "głębiej" i udało mi się całość pobrać z sieci. Najbliższe kilka dni poświęcę na ułożenie planu treningowego tak, aby pogodzić nadgodziny spędzane w pracy z treningami.


P90X to rewolucyjny system treningowy z USA, który składa się z 12 zestawów ćwiczeń (każdy na inny dzień tygodnia). Taka kompozycja wywołuje rewelacyjne efekty w ciągu zaledwie 90 dni.
 • 01 CHEST & BACK - treningi klatki piersiowej, barków i prawidłowej postawy
 • 02 PLYOMETRICS - bardzo intensywne cardio. Plyometrics, znany również jako szkolenia skoku, okazał się znacznie poprawić wyniki sportowe
 • 03 SHOULDERS & ARMS - ćwiczenia ukierunkowane na plecy i na ramiona
 • 04 Yoga X - joga jest istotną częścią każdego schematu fitness i jest absolutną koniecznością dla ekstremalnych sportów, takich jak program P90X. Joga łączy w sobie istotne elementy: siłę, równowagę, koordynację, elastyczość mięśni oraz prawidłowy oddech w celu lepszego spokoju ducha
 • 05 LEGS & BACK - głównym celem tego ćwiczenia jest wzmocnienie i rozwijanie mięśni nóg (wypady). Ćwiczenia na górne partie ciała tworzą swoisty odpoczynek od ćwiczeń na nogi.
 • 06 KENPO X - został stworzony, aby umożliwić użytkownikom programu P90X wysoką intensywność treningu, wzmocnienie układu krążenia. Jest tu mnóstwo kombinacji uderzeń i kopnięć w celu poprawy równowagi, wytrzymałości, elastyczności i koordynacji. W trakcie tego treningu mamy możliwość nauczenia się jednego z najbardziej skutecznych sposobów obrony a organizm w tym czasie spala mnóstwo kalorii.
 • 07 X STRETCH - pomaga uzyskać wyższy poziom sprawności fizycznej przez dłuższy okres czasu. Stretch jest integralną częścią programu. Pomoże zapobiec urazom i uelastycznić mięśnie w celu zapewnienia organizmowi pełnego przygotowania do realizacji wszystkich wyzwań z programu P90X.
 • 08 CORE SYNERGISTICS - każde ćwiczenie w tym treningu angażuje duże grupy mięśni do budowania i wspierania odcinka lędźwiowego kręgosłupa i mięśni tułowia.W tym samym czasie oddychasz głęboko i płynnie w celu maksymalizacji Twoich wyników.
 • 09 CHEST, SHOULDERS & TRICEPS - trening na klatkę piersiową, ramiona i triceps skierowany na wyrzeźbienie i wysmuklenie ramion.
 • 10 BACK & BICEPS - podciąganie ramion, wyciskanie, praca z hantlami. Trening zamykają ćwiczenia na mięśnie brzucha.
 • 11 CARDIO X - trening ten może być wykorzystywany w różny sposób w celu zapewnienia maksymalizacji wyników programu P90X, kiedy chcesz spalić dodatkowe kalorie lub w zastępstwie, jeśli organizm potrzebuje przerwy w kluczowym treningu. Z pomocą Cardio X z pewnością spalisz nadmiar tkanki tłuszczowej - szybko i skutecznie.
 • 12 AB RIPPER X - korzystnie wpływa na rozwinięcie pożądanych mięśni brzucha - tzw "6 - pack"

Program 90PX jest kompleksowy, podzielony na 3-fazy. Całość trwa 3 miesiące, czyli 90 dni.
Razem z programem dostępny jest szczegółowy opis treningu fitness, kalendarz. Możemy śledzić swoje postępy.

Naszym osobistym trenerem na te 90 dni zostaje Tony Horton. Ma nas utrzymywać w pełnym zaangażowaniu i dodawać motywacji, siły do walki! W końcu pracujemy na własne wyniki :)

Powinniśmy ćwiczyć zgodnie z poniższym planem: 



W celu uzyskania jak najlepszego kształtu swojego ciała, wystarczy ćwiczyć tylko godzinę dziennie! 

I na koniec - polecam obejrzenie krótkiego filmu, na którym Ewelina omawia na czym polega P90X. 



Przyznam szczerze, że jestem mocno zmotywowana i już nie mogę się doczekać, jak zacznę program:)

3 komentarze:

 1. Interesujące- na pewno jest to trening który pojawi się na mojej liście "do zrobienia" :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Trening ciekawy, też mam to na tapecie na później. Próbowałam zrobić insanity i poległam z kolanami, więc teraz racze się Focus T25. Jak zrobię Focusa do końca wtedy ruszę chyba na P90X również. Ciekawa jestem efektów bo wiadomo na każdego wszystko inaczej działa.

  OdpowiedzUsuń
 3. Najlepsze w P90X jest to, że łączy wiele odmian treningu w jedną całość.Na przykład sama joga pomaga schudnąć. Zresztą pisałem o tym na blogu
  odchudzanie plus Dzięki za plan treningowy bo właśnie go szukałem dla P90X.

  OdpowiedzUsuń