Want it? Work for it

Want it? Work for it

czwartek, 18 lipca 2013

Niezbędnik kobiety świadomie planującej ciążę - Ovufriend

Od pewnego czasu rozpoczęliśmy z mężem starania o maleństwo. Dlatego też teraz podchodzę troszkę inaczej do swojego odżywiania i trybu życia. Muszę myśleć nie tylko o sobie, ale również o nowym życiu, jakie może się rozpocząć wewnątrz mnie. Próbuję świadomie planować posiłki, dbać o odpowiednią porcję ruchu, najlepiej na świeżym powietrzu.Nie bez znaczenia pozostaje też obserwacja własnego cyklu. Obserwowanie swojego cyklu daje nam rzetelną wiedzę na temat funkcjonowania kobiecego organizmu. Kobieta, która nauczyła się obserwować cykle, z biegiem czasu potrafi określać swój okres płodności z dokładnością zbliżoną do dokładności uzyskanej przy pomocy badań laboratoryjnych. Pozwala jej to świadomie zaplanować poczęcie dziecka, lub w sytuacji obiektywnych okoliczności, poczęcie odłożyć w czasie.

Poznanie funkcjonowania organizmu pozwala także zrozumieć kobiecie swoje emocje, zachowania i postawy, które są w stałej korelacji z płodnością. Co więcej, umożliwia jej monitorowanie swojego zdrowia ginekologicznego i prokreacyjnego oraz wychwycenie, w najbardziej odpowiednim momencie, nieprawidłowości związanych z płodnością.

Kobieta, która jest świadoma swego cyklu i działania hormonów powodujących naturalną labilność emocjonalną, potrafi przewidywać, co ją czeka w kolejnych fazach płodności i jest na to przygotowana. Wie, że w fazie przed jajeczkowaniem, gdy dominuje hormon zwany estrogenem, jest bardziej optymistycznie nastawiona do życia, osiąga lepsze efekty swoich działań; natomiast w fazie dominacji progesteronu staje się mniej sprawna, bardziej wrażliwa i częściej ulega negatywnym emocjom. Wiedza ta pozwala jej nie tylko planować codzienne prace i aktywności, ale przede wszystkim wszelkie nietypowe i ważne w życiu wydarzenia, na które może mieć wpływ.

Kobieta, która obserwuje swoje cykle, jeszcze lepiej zna siebie i dokonujące się w niej zmiany. 

Będąc bardziej świadomą siebie, możemy wpływać pozytywnie na najbliższe otoczenie! 
Same pomyślcie ile korzyści :) Wiedza kobiety staje się zatem korzyścią nie tylko dla niej samej, ale i dla tych, z którymi przebywa na co dzień.W dobie internetu powstało wiele portali i stron internetowych, mających ułatwić nam interpretację własnego ciała. Moim hitem jest OvuFriend

Podstawowe informacje o portalu:

OvuFriend jest to portal, który został stworzony z myślą o kobietach (parach) starających się o dziecko. Głównym jego celem jest pomoc kobietom w zajściu w ciążę, zarówno tym co dopiero zaczęły starania, jak i tym które starają się już od jakiegoś czasu.

Kobiety planujące dziecko znajdą tutaj wszystko co może im pomóc w szybkim zajściu w ciążę. Dowiedzą się czy współżyją w odpowiednim czasie, czy ich cykle miesiączkowe są prawidłowe i jaka jest ich szansa na zajście w ciążę w danym cyklu. Zrozumieją lepiej swoją sytuację poprzez analizę wyników własnych i tysiąca innych kobiet starających się o dziecko. Dodatkowo w społeczności OvuFriend będą miały wiele możliwości interakcji z kobietami, które podobnie jak one, planują dziecko.

Każda kobieta jest inna, dlatego OvuFriend nie działa na zasadzie zwykłego, powszechnie dostępnego kalkulatora dni płodnych. OvuFriend wykorzystuje innowacyjny algorytm, który analizuje wprowadzane przez kobietę informacje, porównuje je z cyklami tysiąca innych kobiet starających się o dziecko i wyznacza dni, w których prawdopodobieństwo zajścia w ciążę jest najwyższe.

OvuFriend to miejsce wolne od jakiejkolwiek ideologii, otwarte dla kobiet niezależnie od wieku i czasu starania się o dziecko.

Przykładowy wykres obserwacji cyklu:


Jak widać, możemy zaznaczać na nim wszystkie czynniki, które mają wpływ na nasz cykl. Od obserwacji śluzu, sprawdzania temperatury, poprzez zaznaczanie miesiączkowania, częstotliwości współżycia, naszych obecnych dolegliwości, a kończąc na lekach przez nas zażywanych, testach owulacyjnych i płodności oraz naszych notatkach. 
Portal jest niezwykle intuicyjny w obsłudze. Rejestrując się możemy przetestować pełną funkcjonalność przez okres testowy. 


Głównymi ZALETAMI prowadzenia kalendarza OvuFriend są*:
  • Poznanie dokładnej, wiarygodnej daty wystąpienia owulacji;
  • Możliwość lepszego planowanie współżycia, dzięki codziennym informacjom o statusie dni płodnych;
  • większa ilość informacji dostępna do przekazania lekarzowi, a co za tym idzie możliwość szybszej diagnozy nieprawidłowości cyklu obniżających szanse na zajście w ciążę (min. brak owulacji, niedomoga fazy lutealnej, późna owulacja, powtarzające się wczesne poronienia);
  • Często krótszy okres leczenia niepłodności – szczegółowe informacje o cyklu dostępne do przekazania lekarzowi oraz większa świadomość kobiety mogą pomóc w lepszym dobraniu metody leczenia.
* informacja zaczerpnięta ze strony internetowej OvuFriend

Podstawowe MINUSY, jakich narazie się dopatrzyłam:
  • Okres płodności zaznaczany na wykresie jest wydłużony, co może wprowadzać błąd użytkowniczki tej strony,
  • Po okresie testowym musimy uiścić opłatę za abonament. Nie jest to co prawda majątek, ale już sam fakt - że nie ma nic za darmo,
  • Bez opłaty możemy korzystać z wersji podstawowej - jednakże są spore różnice (zdjęcie poniżej).
Źródło: OvuFriend

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz